Kære Grundejere i Albertslund Vest, afd. 1
Den 28. januar blev der afholdt generalforsamling i Grundejerforeningen og Antenneforeningen.
Herunder er der link til bestyrelsesberetningen og til referaterne for de to generalforsamlinger:
Grundejerforening-generalforsamling-referat-2025
Kære grundejere i Albertslund Vest afd. 1
Hermed indkaldes I til generalforsamlinger tir. den 28. januar 2024 kl. 19:30 i Herstedvester Forsamlingshus
for Grundejerforeningen og Antenneforeningen.
Vanen tro starter vi ud med grundejerforeningens generalforsamling, og umiddelbart derefter fortsætter vi med antenneforeningens.
Klik på linket herunder, for at læse indkaldelserne med diverse bilag.
Med venlig hilsen
Grundejerforeningens og Antenneforeningens bestyrelser
Kære grundejere, så er det blevet vores tur til at få udskiftet fjernvarmerør i nogen af vores veje.
https://vest1.dk/wp-content/uploads/2024/12/Informationsskrivelse-om-fjernvarmearbejde-2025_26.pdf
Benyt nedenstående link til at anmode om medlemskab af den nye lukkede Facebookgruppe “Albertslund Vest afd. 1”
Linket virker kun i 3 dage eller til 20 personer har brugt det, hvorefter det skal ændres.
Jeg holder løbende øje med, om det skal fornyes, så hvis det ikke virker, så hold øje og prøv igen, når linket er skiftet.
Husk!! når I anmoder om adgang til gruppen, at I skal trykke på “Besvar spørgsmål”. I kan først blive godkendt, når der er svaret på adresse, e-mail og ca. indflytnings dato, samt accepteret gruppereglerne
opdateret 08-10-2024 kl. 19:50
OBS!! grundet stadige problemer med at få inviteret til en skjult gruppe, er det nu besluttet at gøre gruppen synlig her i starten, til det igen virker med mail og/eller link, så I selv kan fremsøge gruppen
“Albertslund Vest afd. 1”, eller benytte nedenstående:
https://www.facebook.com/groups/795822682062989/